Description
Lead acid battery (wet cell), 12 V 35 Ah (C20),
Cold cranking amperes: 300 A (EN),
filled and charged, sealed, maintenance-free,
Terminal: 3, Position of terminal: 0, Hold down: B01
measurements: 187 x 127 x 227 mm,
weight: 8.4 kg
New Generation
Technical details
| Voltage: | 12V |
|---|---|
| Capacity: | 35Ah |
| Technology: | Lead acid |
| Connection: | various |
| Length: | 187mm |
| Width: | 127mm |
| Height: | 227mm |
| Manufacturer: | Intact |
| Weight: | 8,4kg |