Description
Lead acid battery (wet cell), 12 V 32 Ah (C20),
Cold cranking amperes: 350 A (EN),
filled and charged, sealed, maintenance-free,
Terminal: 4, Position of terminal: 0, Hold down: none
measurements: 233 x 132 x 168 mm,
weight: 9.8 kg
Technical details
| Voltage: | 12V |
|---|---|
| Capacity: | 32Ah |
| Technology: | Lead acid |
| Connection: | various |
| Length: | 233mm |
| Width: | 132mm |
| Height: | 168mm |
| Manufacturer: | Intact |
| Weight: | 9,8kg |