IntAct Bike-Power Gel 12-N50-18L-A
Product number:
2202075
delivery time 2-5 working days
Description
GEL-battery, 12 V 20 Ah (C20),
Cold cranking amperes: 300 A (EN),
filled and charged, sealed, maintenance-free,
Terminal: A, Position of terminal: 0, Hold down: none
measurements: 206 x 91 x 164 mm,
weight: 7.3 kg
Japan-Code: C50-N18L-A, 52012
Technical details
| Voltage: | 12V |
|---|---|
| Capacity: | 20Ah |
| Technology: | Lead gel |
| Connection: | various |
| Length: | 206mm |
| Width: | 91mm |
| Height: | 164mm |
| Manufacturer: | Intact |
| Weight: | 7,3kg |