Description
AGM battery 12V 0.8Ah (C20),
sealed, maintenance free, (3-5 years),
measurements: 96x25x62mm, JST-Stecker,
weight ca.0.35kg
Application
Technical details
| Voltage: | 12V |
|---|---|
| Capacity: | 0,8Ah |
| Technology: | Lead AGM |
| Connection: | JST |
| Length: | 96mm |
| Width: | 25mm |
| Height: | 61,5mm |
| Manufacturer: | Yuasa |
| Weight: | 0,36kg |