Description
AGM battery 12V 27 Ah (C10),
sealed, maintenance free, (10-12 years),
measurements: 166x125x175mm, M5 thread,
weight ca.10.10kg
Application
Technical details
| Voltage: | 12V |
|---|---|
| Capacity: | 27Ah |
| Technology: | Lead AGM |
| Connection: | M5 |
| Length: | 166mm |
| Width: | 125mm |
| Height: | 175mm |
| Manufacturer: | Yuasa |
| Weight: | 10,3kg |