Description
AGM battery 12V 110.2 Ah (C10),
sealed, maintenance free, (10-12 years),
measurements: 350x168x225mm, M8 thread,
weight ca.38.00kg
Application
Technical details
| Voltage: | 12V |
|---|---|
| Capacity: | 110,2Ah |
| Technology: | Lead AGM |
| Connection: | M8 |
| Length: | 350mm |
| Width: | 168mm |
| Height: | 225mm |
| Manufacturer: | Yuasa |
| Weight: | 37,7kg |