Description
AGM battery 12V 74 Ah (C10),
sealed, maintenance free, (10-12 years),
measurements: 350x166x174mm, M6 thread,
weight ca.23.00kg
Application
Technical details
| Voltage: | 12V |
|---|---|
| Capacity: | 74Ah |
| Technology: | Lead AGM |
| Connection: | M6 |
| Length: | 350mm |
| Width: | 166mm |
| Height: | 174mm |
| Manufacturer: | Yuasa |
| Weight: | 23,3kg |