Description
AGM battery 12V 55Ah (C10),
sealed, maintenance free, (10-12 years),
measurements: 216x168x223mm, M6 thread,
weight ca.23.00kg
Application
Technical details
| Voltage: | 12V |
|---|---|
| Capacity: | 57,6Ah |
| Technology: | Lead AGM |
| Connection: | M6 |
| Length: | 216mm |
| Width: | 168mm |
| Height: | 223mm |
| Manufacturer: | Yuasa |
| Weight: | 23,2kg |