Description
AGM battery 12V 78Ah (C20),
sealed, maintenance free, (10-12 years),
measurements: 380x166x174mm, M8 thread,
weight ca.27.50kg,
flame resistant
Application
Technical details
| Voltage: | 12V |
|---|---|
| Capacity: | 78Ah |
| Technology: | Lead AGM |
| Connection: | M8 |
| Length: | 380mm |
| Width: | 166mm |
| Height: | 174mm |
| Manufacturer: | Yuasa |
| Weight: | 27,5kg |