Description
AGM battery 12V 38Ah (C20),
sealed, maintenance free, (10-12 years),
measurements: 197x165x170mm, M5 thread,
weight ca.14.00kg
Application
Technical details
| Voltage: | 12V |
|---|---|
| Capacity: | 38Ah |
| Technology: | Lead AGM |
| Connection: | M5 |
| Length: | 197mm |
| Width: | 165mm |
| Height: | 170mm |
| Manufacturer: | Yuasa |
| Weight: | 13,7kg |