Description
AGM battery 12V 99,2 Ah (C20),
NPC Cyclic Series (cycle-resistant),
sealed, maintenance free, (3-5 years),
measurements: 350x168x225mm, M8 thread,
weight ca.38.80kg
Application
Technical details
| Voltage: | 12V |
|---|---|
| Capacity: | 99,2Ah |
| Technology: | Lead AGM |
| Connection: | M8 |
| Length: | 350mm |
| Width: | 168mm |
| Height: | 225mm |
| Manufacturer: | Yuasa |
| Weight: | 38,8kg |