Description
AGM battery 12V 4Ah (C20),
High Rate Series (high current capacity),
sealed, maintenance free, (6 - 9 years),
measurements: 140 x 38,5 x 94 mm, 6.3 mm connector,
weight: 1.30 kg,
Technical details
| Voltage: | 12V |
|---|---|
| Capacity: | 4Ah |
| Technology: | Lead AGM |
| Connection: | T2 |
| Length: | 140mm |
| Width: | 38,5mm |
| Height: | 94mm |
| Manufacturer: | Panasonic |
| Weight: | 1,3kg |
Alternative articles
SSB Battery SBL4.5-12LV0
AGM battery | 12 V | 4.5 Ah (C20) |
sealed | maintenance free | 6-9 years |
measurements: 140 x 38 x 94/100 mm |
T2 (6.3 mm) connector |
weight: 1.3 kg
delivery time 2-5 working days