Description
AGM-battery, 12 V 23 Ah (C20),
Cold cranking amperes: 350 A (EN),
filled and charged, sealed, maintenance-free,
Terminal: M, Position of terminal: 1, Hold down: none
measurements: 205 x 87 x 162 mm,
weight: 7.9 kg
Japan-Code: CTX24HL-BS, 66010-82B
Technical details
| Voltage: | 12V |
|---|---|
| Capacity: | 23Ah |
| Technology: | Lead AGM |
| Connection: | various |
| Length: | 205mm |
| Width: | 87mm |
| Height: | 162mm |
| Manufacturer: | Intact |
| Weight: | 7,9kg |