Description
AGM-battery, 12 V 22 Ah (C20),
Cold cranking amperes: 300 A (EN),
filled and charged, sealed, maintenance-free,
Terminal: M, Position of terminal: 0, Hold down: none
measurements: 176 x 101 x 156 mm,
weight: 7.0 kg
Japan-Code: CB16L-B, 65989-90B
Technical details
| Voltage: | 12V |
|---|---|
| Capacity: | 22Ah |
| Technology: | Lead AGM |
| Connection: | various |
| Length: | 176mm |
| Width: | 101mm |
| Height: | 156mm |
| Manufacturer: | Intact |
| Weight: | 7kg |