Description
AGM-battery, 12 V 30 Ah (C20),
Cold cranking amperes: 380 A (EN),
filled and charged, sealed, maintenance-free,
Terminal: M, Position of terminal: 0, Hold down: none
measurements: 169 x 131 x 174 mm,
weight: 10.2 kg
Japan-Code: CIX30L-BS, 66010-97A
Technical details
| Voltage: | 12V |
|---|---|
| Capacity: | 30Ah |
| Technology: | Lead AGM |
| Connection: | various |
| Length: | 169mm |
| Width: | 131mm |
| Height: | 174mm |
| Manufacturer: | Intact |
| Weight: | 10,2kg |