Description
GEL-battery, 12 V 30 Ah (C20),
Cold cranking amperes: 400 A (EN),
filled and charged, sealed, maintenance-free,
Terminal: G, Position of terminal: 1, Hold down: none
measurements: 178 x 124 x 166 mm,
weight: 9.3 kg
Japan-Code: C60-N30-A, 53034
Technical details
| Voltage: | 12V |
|---|---|
| Capacity: | 30Ah |
| Technology: | Lead gel |
| Connection: | various |
| Length: | 178mm |
| Width: | 124mm |
| Height: | 166mm |
| Manufacturer: | Intact |
| Weight: | 9,3kg |