Description
GEL-battery, 12 V 21 Ah (C20),
Cold cranking amperes: 300 A (EN),
filled and charged, sealed, maintenance-free,
Terminal: G, Position of terminal: 0, Hold down: none
measurements: 185 x 80 x 170 mm,
weight: 6.1 kg
Technical details
| Voltage: | 12V |
|---|---|
| Capacity: | 21Ah |
| Technology: | Lead gel |
| Connection: | various |
| Length: | 185mm |
| Width: | 80mm |
| Height: | 170mm |
| Manufacturer: | Intact |
| Weight: | 6,1kg |