IntAct Bike-Power Gel 12-9-BS
Product number:
2202600
delivery time 2-5 working days
Description
GEL-battery, 12 V 8 Ah (C20),
Cold cranking amperes: 170 A (EN),
filled and charged, sealed, maintenance-free,
Terminal: A, Position of terminal: 1, Hold down: none
measurements: 150 x 87 x 105 mm,
weight: 3.3 kg
Japan-Code: CTX9-BS, 50812
Technical details
| Voltage: | 12V |
|---|---|
| Capacity: | 8Ah |
| Technology: | Lead gel |
| Connection: | various |
| Length: | 150mm |
| Width: | 87mm |
| Height: | 105mm |
| Manufacturer: | Intact |
| Weight: | 3,3kg |