Description
AGM battery 12V 4.5Ah (C20),
sealed, maintenance free, (5 years),
measurements: 90x70x101/107mm, 4.8mm connector,
weight ca.1.5kg
Technical details
| Voltage: | 12V |
|---|---|
| Capacity: | 4,5Ah |
| Technology: | Lead AGM |
| Connection: | T1 |
| Length: | 90mm |
| Width: | 70mm |
| Height: | 107mm |
| Manufacturer: | Fiamm |
| Weight: | 1,48kg |